24.09.2014 НА БУКОВИНІ ПОБОРИ В ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНАХ ЗБІЛЬШУЮТЬСЯ З КОЖНИМ ДНЕМ
  • 20.04.2016
  • |
  • 236
  • |
  • 0

На прес-конференції, яка не так давно відбулася в «Українському Народному Домі», обговорювалася роль громадських організацій у реформуванні правоохоронних органів Буковини. Також розглядалось питання про побори в правоохоронних органах області, які, зі слів учасників, збільшились удвоє. Ні для кого не є секретом, що зараз не на належному рівні розслідуються кримінальні справи МАЖОРІВ та навмисно затягується час їх розгляду «проплаченими» слідчими. Були оприлюднені кричущі факти про величезні суми за «кришування», які збираються щомісячно з людей, що займаються контрабандою та протизаконним бізнесом. На прес-конференції були присутні ведучий п.В.Г.Василов, генерал запасу, голова ради ГО «Гідність», п. І.М.Кравчук, полковник запасу, член Президії та «Антикорупційно-люстраційної комісії» ЧОО «Майдан», п. В.О. Бадовський, голова ГО «За безпеку руху та правопорядок на Буковині», п. М.В.Желєзний, заступник голови ГО «За безпеку руху та правопорядок на Буковині», п. М.Т.Кушнір, голова ГО «Гідність», п. В.Л.Німіжан, полковник запасу, заст. голови ГО «Гідність» з військової частини і небайдужі голови та члени інших громадських організацій.
П. В.Г.Василов зазначив, що в Україні з часів Революції Гідності практично нічого в правоохоронній системі Чернівецької області не змінилося. Відпрацьовані роками схеми махінацій продовжують діяти. Чинні офіцери правоохоронних органів, які письмово звернулися до громадських організацій, змушені заявляти про те, що вже не витримують тиску, у них не вистачає ні нервів, ні грошей обслуговувати злочинні вказівки керівництва.
Зі слів п. І.М.Кравчука, 5-ро начальників МРЕВ написали заяви на звільнення. Народ обурений тим, що стало набагато гірше, ніж навіть було раніше. Ганебні й скандальні призначення на керівні посади в УМВС України бентежать суспільство. Про одне із таких призначень на Буковині повідомив п. В.О.Бадовський. Він наголосив, що, завдяки координації дій між громадськими організаціями і неодноразовому пікетуванню та протесту біля будівель обласного ДАІ та УМВС, все ж вдалося завадити призначенню п. В.Семенини на посаду начальника ДАІ в Чернівецькій області. Бо стало відомо, що ця особа раніше працювала начальником ДАІ в Львівській та Тернопольській областях і негативно себе зарекомендувала. Зараз ні Львівщина, ні Тернопільщина не допустили б у себе такого призначення. Виникає питання до вищих керівних органів правоохоронними структурами: «Чому Буковина повинна терпіти і миритися з цим???»
Крім того, п. І.М.Кравчук заявив, що йому неодноразово погрожували, робили пропозиції, просили, пропонували будь-яку посаду, навіть заст. начальника ДАІ, тільки щоб він не чинив ніяких перешкод цьому призначенню. Проте він відмовився від будь-яких пропозицій і твердо буде продовжувати відстоювати свою думку. Далі п. І.М.Кравчук озвучив величезні суми, які «відстібуються» щомісячно за нелегальний бізнес: по лінії БЕЕЗ з валютчиків – 25000$, у лісовій галузі – 40000$, ігровий бізнес – 100000грн, контрабанда спиртом з Молдови – 40000 євро, контрабанда цигарками – 120000 євро і т. д.
Не стримавши емоцій, я теж виступив і розповів, як, з метою наживи, по-варварськи знищуються ліси на Буковині, і тричі на добу з Чернівецького залізничного вокзалу відходять вверх навантажені деревиною потяги до Румунії. Я звернув увагу і на те, що по дорогах вільно їздять великі машини-фіскаси, завантажені діловим дубом, якому понад 200 років. Його купують в лісі за безцінь, безбожно вирубують і продають за кордон за величезною ціною. Чому за безцінь? Тому що вільно, без перешкод можна красти, і замість того, аби виявляти факти злочину та корупції, на мою думку, наші правоохоронні органи роблять вигляд, ніби нічого не бачать. Складається враження: все давно «схвачено»! Адже неозброєним оком видно: працівники ДАІ, замість того, щоб зупиняти і виявляти незаконність походження та перевезення дуба, супроводжують ці машини.
Користуючись присутністю ЗМІ, я звернувся до п. А.П.Яценюка, який ініціював зміни до 31статті Закону Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2014 рік” і таким чином заборонив перевірки підприємств до грудня, мотивуючи тим, що так зменшиться корупція. Але злодії натомість почали красти ще втричі більше, бо перестали боятися будь-яких перевірок. Це виглядає приблизно так: кіт з хати, а миші в данець. А якщо дали можливість більше красти, то, мабуть, і дань збільшилась. Що, не вистачає «бабла» на вибори???
Більш детальну інформацію можна побачити на відео сайту bukmaidan.com.

Автор: громадський активіст, член атикорупційно-люстраційної комісії ЧОО «Майдан», зам.гол. КРВ Антикорупційної Комісії Народної Ради Чернівецької області, член обласної ГО «Народна самооборона», «Кіцманський Майдан», Волонтер, голова Мамаївської самооборони.

10.11.2014р. Савчук Віктор Миколайович

  • категорія
  • залишити коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.