Порошенко посилив відповідальність за перешкоджання журналістам
  • 21.04.2016
  • |
  • 146
  • |
  • 0

• Сайт президента України • 18:26 8 червня 2015 • Медіа-новини

Президент України Петро Порошенко підписав Закон №421-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій законної професійної діяльності журналістів». Про це йдеться на його офіційному сайті.
Законом №421-VIII встановлюється кримінальна відповідальність за погрозу або насильство щодо журналіста, за умисне знищення або пошкодження майна журналіста.
Погроза вбивством, насильством або знищенням чи пошкодженням майна щодо журналіста, його близьких родичів чи членів сім’ї у зв’язку зі здійсненням журналістом професійної діяльності карається виправними роботами на строк до 2 років або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на строк до 3 років; умисне заподіяння журналістам побоїв, легких або середньої тяжкості ушкоджень у зв’язку зі здійсненням професійної діяльності каратиметься обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк, а у разі умисного заподіяння їм тяжкого тілесного ушкодження – позбавленням волі на строк від 5 до 12 років. У разі, якщо названі дії вчиняються організованою групою, вони караються позбавленням волі на строк від 7 до 14 років.
Умисне знищення або пошкодження майна, що належить журналісту, у зв’язку зі здійсненням професійної діяльності, карається штрафом від 50 до 200 неоподаткованих мінімумів або арештом на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 5 років. У разі, якщо такі дії вчинені шляхом підпалу, вибуху або іншим загальнонебезпечним способом, або такі, що спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від 6 до 15 років.
Вбивство або замах на вбивство журналіста, його близьких родичів чи членів сім’ї у зв’язку зі здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності карається позбавленням волі на строк від 9 до 15 років або довічним позбавленням волі.
Захоплення або тримання як заручника журналіста, його близьких родичів чи членів сім’ї з метою спонукання цього журналіста вчинити або утриматися від вчинення будь-якої дії як умови звільнення заручника карається позбавленням волі на строк від 8 до 15 років.

Верховна Рада посилила захист журналістів

СВОБОДА СЛОВА /
Верховна Рада ухвалила зміни до Кримінального кодексу, якими посилила відповідальність за перешкоджання діяльності журналістів. За відповідний законопроект №1630 проголосували 240 нардепів, передає Znaj.ua.
Документом, зокрема, передбачена відповідальність за незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів та технічних засобів, якими журналіст користується під час своєї професійної діяльності; незаконна відмова у доступі журналіста до інформації; незаконна заборона висвітлення окремих тем, показу окремих осіб, критики суб’єкта владних повноважень; будь-яке інше умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності.
“Такі дії каратимуться штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів, арештом до шести місяців, або обмеженням волі до трьох років”, – передає hromadske.tv.
Водночас, за “вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків або переслідування журналіста” передбачено штраф до 200 неоподатковуваних мінімумів або арешт на строк до шести місяців.
Якщо такі дії будуть вчинені службовими особами, то штраф може сягнути до 500 неоподатковуваних мінімумів, а строк обмеження волі – до п’яти років.

  • категорія
  • залишити коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.